Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Вайда М.Ф.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Вайда М.Ф. 
Клінічний перебіг, зміни показників гемостазу, ліпідів крові, кардіогемодинаміки і стратифікація ризику ускладнень при гіпертонічній хворобі та ішемічній хворобі серця у мешканців гірської місцевості Закарпатської області: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.Ф. Вайда ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 26 с. — укp.

Обстежено 363 хворих, з яких 71 - на гіпертонічну хворобу (ГХ) і 192 хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) та ретроперспективного аналізу 399-ти історій хвороб. Проаналізовано, що контрольну групу склали 48 здорових чоловіків і жінок гірської та низинної місцевості. Виявлено гендерну відмінність щодо перебігу ГХ і ІХС. Зазначено, що серед обстежених хворих поширеність ГХ не залежить від місця проживання, хоча у працездатному віці превалювала у гірській популяції. Розглянуто, що з факторів ризику абдомінальне ожиріння (81,5 %) і цукровий діабет ІІ типу (13,0 %) переважають у низовинах, а ІХС (стенокардія напруження ІІІ-IV функціонального класу (ФК) домінує у мешканців гірської місцевості (59,3 %) відносно низин (15,6 %). Аналіз ліпідного профілю крові встановив вищим рівень загального ХС у хворих низинних районів, хоча ліпопротеїди низької щільності (ХСЛПНЩ) та ліпопротеїди дуже низької щільності (ХСЛПДНЩ) переважають у хворих гірських районів. Визначено, що за відсутності гендерних відмінностей показників плазмового гемостазу у хворих на ІХС і ГХ, мешканців гірських районів потенційно вища готовність крові до згортання урівноважується у 83,3 % хворих активним фібринолізом і протизгортувальною системою, в той час, як у хворих низинної місцевості відмічено депресію фібринолізу. Зазначено, що у жінок-горянок хворих на ГХ за умови порушення адапційних механізмів і формування легеневої гіпертензії (ЛГ) більш задіяним виявився правий шлуночок з встановленими діастолічними розладами, в той час як у чоловіків-горян переважало ремоделювання ЛШ. Встановлено, що у 71,8 % горянок, хворих на ГХ і наявної ЛГ відмічено добове зниження артеріального тиску (АТ) по типу "non-dipper", а у жінок без ЛГ - у 31,3 %. Зазначено, що у 88,2 % горян, хворих на ГХ і ЛГ домінуючою є нічна гіпертензія, в той час, як без ЛГ тип "night-peaker" відмічено лише у 29,6 %. Встановлено зростання найбільш атерогенних фракцій ХС, особливо у жінок-горянок. Доведено, що стратифікація модифікованих і немодифікованих факторів ризику хворих на ГХ, мешканців гірських районів Закарпатщини, дозволила виділити найбільш вагомі фактори ризику формування ЛГ і ІХС у чоловіків і жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р410.11-3 + Р11(4УКР-4ЗАК)241.0 +
Шифр НБУВ: РА369045

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського